Czy internet ma okazję być dla nas niesprzyjający?

Dawniej, kiedy tak właściwie nie było pecetów, telewizorów oraz internetu rozrywką dla ludzi było czytanie książek, kontakt z naturą i gry, które sami wymyślali. Dziś w dobie komputerów oraz internetu większość osób szuka rozrywek właśnie tam.

Co niektórym internet służy do znaczących celów, jak np. praca, czy wyszukiwanie ważnych wiadomości, tudzież dużo osób korzysta z internetu dla zabicia czasu – sprawdź prędkość speedtest. Grają w gry internetowe, obserwują filmy, skecze kabaretowe, wyszukują wiadomości na temat gwiazd i celebrytów, korzystają z portali społecznościowych, słyszą muzyki. Niedużo osób czyta dziś książki w odmianie papierowej. Większość woli ściągnąć z internetu e-booki i w takiej odmianie czytać własną ulubioną książkę.

Podobnie jest z filmami. Coraz to znacznie więcej ludzi odchodzi od zdobywania filmów na płytach, by pooglądać je w telewizorze za pomocą DVD. Wolą obserwować filmy w internecie. Nie tylko te gratisowe. Co poniektórzy wykupują wyjątkowe pakiety, by móc oglądać swój ulubiony serial czy też posiadać bezgraniczny dostęp do nowości kinowych.