Irygacja naszych ogrodów

Jednym z w największym stopniu legendarnych sposobów podlewania ogrodu jest używanie konewki czy też węża ogrodowego. Węże ogrodowe z reguły zakończone są dyszą rozdzielającą strumień wody.

Chętniej, ze względu na czas, używane są przez ogrodników zraszacze stacjonarne, które przenosi się z miejsca na miejsce. Odróżniamy trzy rodzaje zraszaczy: pulsacyjne, wahadłowe i rotacyjne. Zraszacze stacjonarne są komfortowe ze względu na to, że potrafią nawadniać powierzchnia od ośmiu do pięciuset metrów kwadratowych. Zraszacze te są powiązane ze źródłem wody przy wsparciu gumowego węża. Zamocowany jest on do kranu za pomocą przyłącza mocującego.

Potrzebnym dodatkiem są w stanie okazać się narzędzia do plecenia węża takie jak bębny mocowane na przykład do ściany. Innym, jeszcze mniej czasochłonnym sposobem podlewana ogrodu jest instalacja instalacji nawadniającej. Takie instalacje składają się z systemu zraszaczy oraz przewodów doprowadzających wodę. W wypadku wyboru tego ostatniego sposobu nawadniania trzeba już na etapie planowania wyznaczyć właściwe miejsca, w jakich chcemy oby znajdywały się zraszacze.

Mamy możliwość doboru dwóch typów zraszaczy: stałe oraz wynurzalne. Zraszacze wynurzalne są poprawniejszą opcją dla osób, które pragną je umieścić w trawniku czy też usługi – więcej na nawadnianie ogrodu warszawa. W przypadku ich braku aktywności są schowane oraz nie przeszkadzają w pielęgnacji murawy. Choć zdołałoby się wydawać, że utrzymanie trawnika w solidnej kondycji jest łatwe – takowe nie jest. Wymaga kolosalnej wiedzy oraz umiejętności eksploatowania go.