Jakie płótno na obraz wybrać?

W życiu dużej grupy ludzi przybywa moment, kiedy tak właściwie czują, iż mają coś do dania innym. Jedni próbują własnych sił w pisaniu wierszy, inni intensywnie myślą o napisaniu powieści, a jeszcze inni czują chęć zmierzenia się z farbami oraz sztalugą. To smutne, wyłącznie nieliczni spełniają swoje marzenia oraz przyzwoicie się realizują w tym, co robią.

Jednak wypada spróbować, ma prawo się okazać, iż ktoś ma ukryte talenty, które wcześniej nigdy się nie ujawniły. Malowanie obrazów, to zamykanie świata zewnętrznego na płótnie, zatrzymanie w czasie, ewentualnie przelanie na papier, płótno lub ewentualnie inny materiał swoich fantazji, wizji, odczuć, przemyśleń – płótno malarskie. Żeby zostać malarzem, nie potrzeba zaopatrywać się w wartościowe materiały malarskie. Jest kolosalna różnica w posługiwaniu się farbkami olejnymi i akwarelami, temperami, akrylowymi.

Nawet nie chodzi tutaj o cenę, ale o trudność posługiwania się pojedynczymi farbami. Żeby uczynić, czy damy sobie radę z pędzlem, najporządniej rozpocząć od szkicowania ołówkiem, lub kredkami. Stawianie konkretnych linii, kreślenie zarysów, trzymanie proporcji, to czynności, jakich wolno się nauczyć.