Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jakim sposobem szybko i sprawnie zdobyć kredyt hipoteczny na remont domu?

Od roku 2009 na naszym rynku nieruchomości nastąpiło spowolnienie sprzedaży, co roku zwiększa się w takim razie ilość nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży, dotyczy to zarówno mieszkań czy domów innowacyjnych, oferowanych przez deweloperów, jak również i tych z tak zwanej drugiej ręki. Sytuacja taka jest sprawiona pomiędzy innymi trudniejszym dojściem do kredytów hipotecznych, banki wymagają większej dyspozycji spłacenia zaciągniętego kredytu, a w następstwie tego poprawnego kryterium dochodowego – Kredyt Hipoteczny. Taka sytuacja wywołuje też, iż wiele domów przeznaczonych do remontu wystawianych jest na sprzedaż za często nieduże pieniądze.

Wolno w związku z tym nabyć relatywnie niedrogo taki dom, niemniej jednak zostaje sprawa remontu. Powstaje w tym czasie pytanie, czy można zdobyć w banku kredyt hipoteczny nie na nabycie, ale na remont takiego mieszkania. Często okazuje się, iż banki nie odmawiają od razu udzielania tego typu kredytów hipotecznych, niemniej jednak jeszcze znacznie bardziej prześwietlają kredytobiorców niż przy udzielaniu kredytu hipotecznego na zakup domu lub mieszkania.

Kwestią najważniejszą albowiem dla banku, obok kryterium popłatnego kredytobiorcy, jest wartość danej nieruchomości, bo to jest jakkolwiek istota zadłużenia hipotecznego. Jeśli w takim razie wartość samego domu przeznaczonego do remontu jest względnie niewielka, a kredytobiorca chce zdobyć w formie kredytu sumę mnóstwo wyższą, powstaje kłopot odpowiedniego zabezpieczenia udzielonego kredytu. W sytuacjach ocenienia wartości takiego domu banki przesyłają swoich przedstawicieli, zaś przy wyższych kwotach żądają operatu szacunkowego nieruchomości.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz