Malarstwo – zamiłowanie i dzieło

Przygodę z modelarstwem dzieci rozpoczynają w większości wypadków od skonstruowania latawca. Może dziś jest to trochę zapomniane zajęcie, ale w dalszym ciągu można spotkać na otwartych przestrzeniach, głównie tatusiów, którzy razem z dziećmi wypatrują wyśmienitego wiatru, żeby wypuścić do góry zrobione własnoręcznie latawce.

Konstruowanie rozmaitych modeli może stać się pasją oraz hobby całej rodziny – przetestuj podobrazie malarskie. Dzisiejsze modelarstwo, w zasadzie konstrukcja modeli latających – samolotów, helikopterów, połączone jest z elektroniką, nadajnikami, sterownikami. W wielu krajach, też i w Polsce aranżowane są zawody dla modelarzy, w różnych kategoriach. Są to obiekty latające lub pływające.

Modele wolno nabyć kompletne, gotowe, jakkolwiek najogromniejszą frajdą jest samodzielne skonstruowanie samolotu, lub ewentualnie okrętu. Nie jest to niesłychanie tanie hobby, jednakowoż mobilizuje całe rodziny do wyjścia w plener oraz znakomitej zabawy na świeżym powietrzu, oraz naturalnie dopingowanie swojego modelu podczas zawodów. A ile później radości, że nasz model okazał się perfekcyjny w swojej kategorii.