Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Niespłacone długi – czy jest sposób na bezpieczne wyjście z nich

Całkiem niedawno jeszcze otrzymanie kredytu na dużą sumę nie było żadnym problemem. Z tego też powodu wiele osób z takich możliwości korzystało, zapominając czasem że każdy taki kredyt w pewnej chwili będzie trzeba zacząć spłacać. A życie bardzo różnie się może potoczyć, niekiedy pojawiają się różne sytuacje losowe czy choroby, które uniemożliwiają spłatę posiadanych zobowiązań.

Taka sytuacja łatwa nie jest, ponieważ mogą się wtedy uaktywnić komornicy i firmy windykacyjne, a to mocno zepsuje i tak już bardzo trudną sytuację takiego dłużnika. Obecnie dla osób takich istnieje jednak szansa na pozbycie się swoich długów, a jest nią konsumencka upadłość. Upadłość w naszym prawie się pojawiła w 2009 roku, i miało z niej okazję skorzystać sporo osób, którym pomogła wyjść na prostą. Bardzo pomocne w takiej sytuacji są różnego rodzaju kancelarie prawne, jakie przygotują odpowiednie dokumenty i pozwolą uniknąć jakiś pomyłek.

Jeśli ktoś zainteresowany będzie, to kancelarię taką znajdzie bez żadnego problemu w sieci, na przykład wpisując w wyszukiwarce hasło prawnik upadłość konsumencka. Żeby się można było starać w ogóle o umorzenie długów w taki sposób, to w pierwszej kolejności trzeba być fizyczną osobą i nie spłacać swoich zobowiązań przez okres co najmniej trzech miesięcy. Po złożeniu wszystkich dokumentów do sądu ten sprawdzi dokładnie całą sytuację dłużnika i podejmie decyzję co robić dalej. Jeśli długi wynikały z zaniedbania czy celowego działania, to odpowiedź może być wtedy odmowna.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY