Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Po jakich cechach poznać można kompetentnego, dobrego psychologa

Wizyta u psychologa różni się bardzo od wizyt u innych specjalistów. Tam wizyty najczęściej są konkretne i rzeczowe, opierają się na wywiadzie, badaniu chorego i ewentualnie wynikach badań diagnostycznych. Ale w sytuacji, gdy coś dolega duszy, to znalezienie przyczyn, a tym bardziej skutecznego sposobu poradzenia sobie z danym problemem wcale takie proste nie jest. Aby psycholog mógł się czegoś konkretnego dowiedzieć, to czasami potrzebuje nawet do kilkunastu spotkań. Podczas nich stopniowo buduje zaufanie ze swoim podopiecznym, który również otwiera się stopniowo i mówi coraz więcej.

Na to wszystko potrzeba czasu, lecz również i ogromnego zaufania, szczerości i szacunku. Jeżeli tego nie będzie, to raczej będą małe szanse na to, żeby leczenie było skuteczne. Czasem się zdarzają sytuacje, gdy któraś ze stron rezygnuje po jakimś czasie z dalszej współpracy, bo przestaje widzieć w tym sens. Dlatego też już na samym początku, przy wyborze psychologa warto zwrócić swoją uwagę na kilka rzeczy, które pomogą w ograniczeniu takiego ryzyka.

Takiego specjalisty szukać można w sieci, na przykład przez wpisanie w wyszukiwarkę hasła terapia dla par radom i przeglądnięcie zwróconych wyników. Przy okazji można od razu sprawdzić napisane przez dotychczasowych pacjentów opinie, które powiedzą bardzo dużo w temacie jakości leczenia takiego psychologa. Bardzo ważne również jest wykształcenie, na pewno to być powinna osoba która ukończyła kierunkowe wyższe studia oraz różne kursy i szkolenia.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz