Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Pochłaniacz pyłu do paznokci – dlaczego jest niezbędny w Twoim salonie?

Pochłaniacz pyłu do paznokci to element wyposażenia, który musi znaleźć się w każdym salonie manicure. Dlaczego jest istotny? W jaki sposób wpływa na Twoją pracę? Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w pochłaniacz pyłu.

Pochłaniacz pyłu – mały sprzęt, wiele zalet

Podczas piłowania czy frezowania powstaje wiele zanieczyszczeń w postaci drobinek, które osadzają się w wielu miejscach. Ten proces wpływa na higienę stanowiska pracy, ale też komfort podczas przyjmowania klientek. Dlatego warto się nim odpowiednio zaopiekować, a co za tym idzie – niwelować skutki frezowania i piłowania paznokci.

Korzystając z pochłaniacza, jesteś w stanie większość z zanieczyszczeń, siłą podmuchu, zgromadzić w jednym, szczelnym miejscu. Tym sposobem nie tylko przyspieszasz sprzątanie, zwiększasz komfort swoich klientów, ale także dbasz o zdrowie poprawiając jakość powietrza wokół stanowiska manicure. Niektóre urządzenia zostały wyposażone również w funkcję cichej pracy, przez co mogą działać w tle – nie zagłuszają rozmów, ich dźwięk nie dokucza podczas dnia. 

Warto dodać, że pochłaniacz pyłu do paznokci nie jest bardzo drogim sprzętem – kosztuje mniej więcej 200 złotych. Niektóre urządzenia zostały wyposażone 

Pochłaniacz pyłu do paznokci – wolnostojący czy do zabudowy?

Pochłaniacz bardzo ułatwia pracę w salonie, natomiast zanim się w niego wyposażysz, musisz podjąć decyzję – wolnostojący czy do zabudowy? Podstawową różnicą pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami jest miejsce, w którym umieścisz sprzęt. 

Na początek możesz postawić na pochłaniacz wolnostojący. Co ważne, wiele doświadczonych stylistek w dalszym ciągu korzysta z tego rozwiązania. Jest tańsze, a pochłaniacz zawsze możesz postawić w dowolnym miejscu, gdzie akurat jest Ci wygodnie. Łatwo sprzątniesz biurko czy wymienisz kasetkę z nagromadzonym pyłem. Niektóre pochłaniacze wolnostojące mogą także podtrzymywać dłonie klientek podczas zabiegu.

Aby zabudować pochłaniacz, potrzebujesz wyciąć w blacie roboczym odpowiedni otwór – to bardzo prosta praca, ale bez pomocy fachowca raczej się nie obejdziesz. Efekt za to na pewno będzie bardzo dobry – biurko zlicowane z pochłaniaczem doda Twojemu salonowi ekskluzywnego wyglądu. Ponadto dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzisz miejsce na stanowisku pracy. Warto także wspomnieć, że sprzęt do zabudowy jest bardziej wydajny i droższy od wolnostojącego.

Jeśli lubisz sprzęty 2 w 1, możesz być zainteresowana pochłaniaczem oraz lampą do paznokci UV/ LED w jednym. To rozwiązanie dość tanie dla stylistek dojeżdżających do klientek, potrzebujących sporo wolnego miejsca do pracy. Wiele zależy od twoich indywidualnych preferencji, więc zanim zaczniesz szukać odpowiedniego pochłaniacza, przeanalizuj swoje potrzeby i dostosuj do nich odpowiedni produkt.

Pochłaniacz pyłu – podsumowanie 

Dlaczego pochłaniacz pyłu jest niezbędnym sprzętem w salonie manicure? Dzięki niemu możesz nie tylko ułatwić sobie codzienne sprzątanie po skończonym dniu, ale także poprawić jakość wdychanego powietrza. Lepsze urządzenia są wyposażone w funkcję cichej pracy, więc nikomu nie przeszkadzają. Produktów jest bardzo wiele, a więc na pewno znajdziesz ten jedyny, który spełni Twoje oczekiwania i dodatkowo wpasuje się do wystroju salonu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY