Profesjonalna poradnia przyjmująca pacjentów ze schorzeniami endokrynologicznymi

Schorzenia z jakimi można zgłaszać się do profesjonalnej poradni endokrynologicznej dotyczą wszystkich schorzeń powiązanych z układem wewnątrzwydzielniczym. Często pojawiający się powód spotkania u endokrynologa to problemy powiązane z tarczycą, a więc z niewielkim gruczołem który znajduje się w obrębie szyi. Jego wiodącym zadaniem jest wydzielenie 2 wyjątkowo ważnych hormonów.

W placówce mający niemałe doświadczenie endokrynolog lidzbark warmiński zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorych zmagających się z chorobami tarczycy, przytarczyc, przysadki mózgowej, nadnerczy oraz innymi. W dodatku można się tutaj kierować, kiedy ktoś cierpi z powodu zaburzeń wzrastania i dojrzewania lub będzie zmagać się ze schorzeniami przemiany materii z otyłością oraz z cukrzycą.

W dodatku, jeśli inne schorzenia także mają wpływ na zmiany hormonalne, to też jest to przesłanką do zgłoszenia się w to miejsce. Dzięki temu, iż profesor doktor habilitowany nauk medycznych Krystian Jażdżewski na równi z pracą medyczną prowadzi działania naukowe umożliwione jest to, by rozpatrzył przypadki chorych indywidualnie, na bazie najnowszych doniesień diagnostyczno – terapeutycznych. Wykorzystanie nowoczesnych schematów leczenia jest znakiem rozpoznawczym jego placówki.

Poza schorzeniami tarczycy leczone są tutaj też zaburzenia czynności przysadki mózgowej. Są nimi: hiperprolaktynemia, niedoczynność przysadki, guzki przysadki, bądź czynne hormonalnie gruczolaki. U chorych stwierdzane są również choroby nadnerczy: guzki, gruczolaki nadnerczy czynne hormonalnie wydzielające kortyzol. Dużo pacjentek zgłasza się też ze względu na nadmierne wydzielanie androgenów, objawiających się zaburzeniami miesiączkowania i hirsutyzmem. Placówka zajmuje się także zaburzeniami metabolicznymi o podłożu endokrynnym, a więc otyłością, zaburzeniami gospodarki węglowodanowej i lipidowej oraz osteoporozą.